close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
Strona główna
Środa 21 Luty 2018 Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
GaleriaMapyAktualnościPoradnik interesanta
szukaj


Urząd Gminy
Przetargi
Rada Miejska
Prawo lokalne
Informator
O gminie Sieraków
Oferta inwestycyjna
Turystyka
Ochrona przyrody
Organizacje społeczne
Praca
Platforma Zakupowa
OCHRONA ZDROWIA
Rewitalizacja
URZĄD GMINY SIERAKÓW

ul. 8 Stycznia 38
64-410 Sieraków
tel. /61/ 29-53-011
tel. /61/ 29-55-860

promocja@sierakow.pl

Informacja turystyczna

Muzeum Zamek Opalińskich
ul. Stadnina 3A
tel. 61 29 52 392

Salon Prasowy Press
Coffee

ul. Wroniecka 9
64-410 Sieraków
tel. 663 722 311
  
on line: 13 odwiedzin: 8501983


  
HUTA SZKŁA ZAPRASZA
   DRZWI OTWARTE W HUCIE SZKŁA "SIERAKÓW" S.A.
SPOTKANIE PRZY KAWIE DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW


W ramach obchodów jubileuszu 650-lecia Sierakowa w sobotę i niedzielę, 14-15 czerwca 2008 r., Huta Szkła "Sieraków" S.A. zorganizowała dla mieszkańców gminy i gości tzw. "drzwi otwarte".

Możliwość zwiedzenia sierakowskiego zakładu wraz z przewodnikiem - pracownikiem Huty - cieszyła się dużym zainteresowaniem, stanowiąc atrakcję dla całych rodzin. Zwiedzający, ubrani w robocze fartuchy i wyposażeni w parę zatyczek do uszu tłumiących hałas, mieli okazję prześledzić proces produkcji opakowań szklanych - od topienia białego piasku w piecu, poprzez mechaniczne formowanie masy szklanej, test jakościowy nowych butelek, kończąc na obserwacji ich pakowania i składowania w magazynach. Przekonali się, że linie produkcyjne w zakładzie są w pełni zautomatyzowane i sterowane za pomocą komputerów. Mogli także dowiedzieć się, że dzienna produkcja szkła w Hucie wynosi obecnie ponad 1.000.000 sztuk - gdyby ustawić je w rzędzie, wystarczyłoby to na prawie dwukrotne okrążenie kuli ziemskiej wzdłuż równika. Zakład specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań do alkoholi wysokoprocentowych (80% produkcji). Na polskim rynku jest liderem w tym właśnie segmencie, a jego odbiorcami są m.in. znane na całym świecie marki napojów alkoholowych. Uzupełnienie asortymentu stanowią butelki do soków, wód mineralnych i przetworów mlecznych (20% produkcji). Główne atuty Huty Szkła "Sieraków" to wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta. Przywiązuje ona także szczególną uwagę do środowiska naturalnego oraz otoczenia, w którym funkcjonuje. Jest mecenasem Stowarzyszenia "Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sierakowa Wlkp." oraz wspiera finansowo inne lokalne instytucje i przedsięwzięcia. Funkcjonowanie zakładu ma duże znaczenie dla mieszkańców Sierakowa - Huta to obecnie największy pracodawca na terenie gminy.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci uczestniczących w "drzwiach otwartych" okolicznościowy konkurs plastyczny, związany z ich wrażeniami ze zwiedzania. Prace (wykonane dowolną techniką) można było dostarczać do końca wakacji do Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, ul. Poznańska 35, pokój 116 lub 118.

W niedzielę, 15 czerwca 2008 r., odbyło się "spotkanie przy kawie" dla emerytów i rencistów Huty Szkła "Sieraków" S.A. Goście, zorganizowanej w sali widowiskowej HSS imprezy, obejrzeli film przedstawiający produkcję butelek w sierakowskim zakładzie. Mieli także okazję powrócić wspomnieniami do czasów pracy w Hucie podczas tzw. "kwadransa anegdot", który poprowadził Ryszard Jaskuła oraz podziwiać wystawę fotografii zakładowych. Atrakcją popołudnia był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Vivat!" wraz z grupą choreograficzną. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe, okolicznościowe upominki od organizatorów.

Informacja o konkursie plastycznym dla dzieci - uczestników Drzwi Otwartych


Zapowiedź Drzwi Otwartych


Zapowiedź spotkania«« program obchodów 650-lecia

«« serwis jubileuszowy

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
.
  


 
Kalendarz

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728


© Urząd Gminy Sieraków 2006 - 2018. All rights reserved.