close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
Strona główna
Niedziela 25 Luty 2018 Imieniny obchodzi: Wiktor, Cezary, Zygfryd
GaleriaMapyAktualnościPoradnik interesanta
szukaj


Urząd Gminy
Przetargi
Rada Miejska
Prawo lokalne
Informator
O gminie Sieraków
Oferta inwestycyjna
Turystyka
Ochrona przyrody
Organizacje społeczne
Praca
Platforma Zakupowa
OCHRONA ZDROWIA
Rewitalizacja
URZĄD GMINY SIERAKÓW

ul. 8 Stycznia 38
64-410 Sieraków
tel. /61/ 29-53-011
tel. /61/ 29-55-860

promocja@sierakow.pl

Informacja turystyczna

Muzeum Zamek Opalińskich
ul. Stadnina 3A
tel. 61 29 52 392

Salon Prasowy Press
Coffee

ul. Wroniecka 9
64-410 Sieraków
tel. 663 722 311
  
on line: 9 odwiedzin: 8518394


  
AKCJA LATO 2008 POZNAJMY...
   AKCJA LATO 2008 "POZNAJMY…"

W dniach od 14 do 25 lipca 2008 r. sierakowska Biblioteka Publiczna zorganizowała letnią akcję dla dzieci pn. "Poznajmy…". Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi z terenu gminy odbywał się w ramach tegorocznego jubileuszu 650-lecia Sierakowa.

W codziennych imprezach (z wyłączeniem sobót i niedziel) brało udział ok. 30 dzieci. Miały one okazję poznać Danutę Tomaszewską - pracownika Nadleśnictwa Sieraków, której pasją są rzeźba i malarstwo. Podczas spotkania artystka opowiedziała m.in. o swoich osiągnięciach w sztuce. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych, wzięła udział w wielu konkursach, na których nagradzano jej prace. Pokazała dzieciom techniki lepienia w glinie, a każdy z uczestników samodzielnie wykonał "skarbonkę".

Wizyta w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowie miała na celu zapoznanie dzieci z pracą strażaka. Prezes OSP Stefan Lubik wraz z kilkoma strażakami zaprezentowali młodym gościom sprzęt gaśniczy i ratowniczy, stanowiący wyposażenie wozów strażackich. Udzielili im także krótkiego instruktażu w zakresie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych.

Następną zaproszoną osobą w ramach akcji "Poznajmy…" była Małgorzata Świderska - nauczycielka sierakowskiej Szkoły Podstawowej, artysta plastyk. Poprosiła ona uczestników spotkania o przygotowanie "pocztówki z Sierakowa". W trakcie wykonywania zadania udzielała im licznych porad plastycznych. Ukończone prace oceniła. Wyeksponowano je na wystawie w bibliotece.

Bohaterem kolejnego dnia był Tadeusz Andrzejewski - współautor książki "Perła wśród jezior" o pobernardyńskim kościele parafialnym w Sierakowie. Streścił on młodym czytelnikom zawartość albumu. Zapoznał ich także z kolejnymi etapami zbierania materiałów do napisania tej pozycji. Zaznaczył, że jego wielką pasją jest fotografia, a zrobione przez siebie zdjęcia kościoła wykorzystał na łamach książki.

Dzieci zwiedzały jubileuszową wystawę "Dzieje Sierakowa" w Muzeum Zamku Opalińskich. Zaznajomiły się z początkami miasta, jego kolejnymi właścicielami i ważnymi wydarzeniami z różnych epok. Dodatkowo obejrzały także film przedstawiający historię zamku, rodzinę Opalińskich, sarkofagi i inne eksponaty znajdujące się w muzeum.

Uczestnikom letniej akcji w bibliotece zapewniono szereg dodatkowych atrakcji. Zorganizowano zagadki literackie a także zadania z wykorzystaniem komputerów. W ramach zajęć rekreacyjno-sportowych odbyły się zawody kręglarskie oraz przejażdżka bryczkami skrajem Puszczy Noteckiej. Ponadto dzieci obejrzały film pt. "Horton słyszy Ktosia" w międzychodzkim kinie. Na zakończenie wakacyjnych spotkań każdy otrzymał upominki związane z jubileuszem 650-lecia Sierakowa.

Pracownicy biblioteki serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do miłego spędzenia wolnego czasu przez dzieci.

Zapowiedź akcji«« program obchodów 650-lecia

«« serwis jubileuszowy

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
.
  


 
Kalendarz

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728


© Urząd Gminy Sieraków 2006 - 2018. All rights reserved.